PŮJČOVNA OBYTNÝCH AUT
PŮJČOVNA KARAVANŮ

Pavlína + Ivo Čermákovi
Strakonice

hlava

Léto je období pro nepřeberné množství nápadů kam a jak vyrazit na prázdniny a dovolenou. Obytné auto či obytný přívěs může být pro Vás novým, neotřelým způsobem cestování a především velkým dobrodružstvím pro děti. Karavan je ideální dovolená pro turisty, co nechtějí být odkázáni na okolí hotelu či bungalovu, pro ty, co na dovolené chtějí cestovat nebo parkovat přímo u pláže. Setkáváme se s klienty, co uvažují i o případné koupi nového vlastního obytného přívěsu. V tomto případě je ideální variantou si napřed karavan půjčit a získat představu o výbavě a zkušenosti s řízením.

Naše půjčovna obytných přívěsů vznikla před 6 lety vlastně náhodou, když jsme si z útulku pořídili fenku velké rasy. Protože ubytování a cestování se psy není vždy všude vítáno, pořídili jsme si i dva starší karavany. Pak se lidé začali ptát, jestli je půjčujeme, a my to prostě zkusili.

Nyní jsme půjčovna, která nabízí přívěsy mnoha typů a velikostí, které mohou uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Vybrat si můžete střešní stan na auto, obytné auto či obytné přívěsy různých velikostí - od malého pro 2 osoby s váhou do 750 kg až po luxusní, klimatizací vybavené karavany pro 6 osob. Všechny jsou vybaveny kuchyňkou, koupelnou, topením, bojlerem, připojením na 220V i 12V. Je možné si zapůjčit karavanové příslušenství - sluneční clony, stany, kempink vybavení, nosič na kola apod.

Pokud se rozhodnete pro tento způsob trávení krásných letních dnů, na našich stránkách KARAVANKY.CZ najdete ještě pár dobrých rad na cesty, odkazy na mapy a kempy u nás i u našich nejbližších sousedů.

Pak už jen přibalit dobrou náladu a můžete vyrazit.

Rozsah řidičského oprávnění skupiny B
(vyjádření Ministerstva dopravy ke změně Zákona o silničním provozu)

Po 19. 01. 2013 je rozsah řidičského oprávnění skupiny B následující:

Řidičské oprávnění skupiny B opravňuje jeho držitele k řízení motorového vozidla, jehož největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3500kg, s nejvýše 8 místy sezení kromě řidiče, ke kterému smí být připojeno přípojné vozidlo:

  • a) o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750kg
    (tj. motorové vozidlo o max. hmotnosti 3500kg + přípojné vozidlo o max. hmotnosti 750kg → celková hmotnost soupravy nepřesáhne 4250kg)
  • b) o největší povolené hmotnosti převyšující 750kg, pokud největší povolená hmotnost jízdní soupravy nepřevyšuje 3500kg
    (tj. motorové vozidlo o max. hmotnosti 3500kg + přípojné vozidlo o hmotnosti větší než 750kg → celková hmotnost soupravy ale nepřesáhne 3500kg)
  • c) o největší povolené hmotnosti převyšující 750kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy převyšuje 3500kg, ale nepřevyšuje 4250kg, jedná-li se o řidičské oprávnění v rozšířeném rozsahu
    (tj. motorové vozidlo o max. hmotnosti 3500kg + přípojné vozidlo o hmotnosti větší než 750kg → celková hmotnost soupravy ale nepřesáhne 4250kg)

A na cestách si můžete pustit něco pohodového :)

karavanky © 2017